Ale i to má své výhody, neříkejte, že ne. Jinak byste si bazén nepořizovali. Můžete si dát co chcete z domácí kuchyně. Lednice je plná toho, co máte rádi, no řekněte. Není vám lépe doma? A když pak kráčíte do bazénu, to je pocit. Jen to věčné přelézání stěny není nic příjemného. Zde také může dojít k pádu.
Zvažte proto schůdky do bazénu. Nejde jen o pohodlí, ale opravdu o vaše bezpečí. Což o to vy bok přelezete, ale dítě by mohlo sklouznout, a to už by bylo horší.
Bazénové schody jsou o hodně bezpečnější, tedy, pokud je koupíte u dobrého obchodníka, a ne někde u cesty.
Typizované schůdky nebo žebříčky jsou ve vícero druhů a ve velké většině jsou přizpůsobeny tomu či onomu bazénu. Můžete mít schůdky pouze venkovní, ale i vnitřní, které usnadní cestu z bazénu na souš.
Jistě si říkáte, že na schůdcích je ještě více možností úrazu nežli bez nich. To není pravda. Samozřejmě, že musíte dodržet vše co je v návodu, a to buď u nich nebo přímo u bazénu. Pokud je postavíte jen tak, kde vás napadne a nepostaráte se ani o základní upevnění, pak může nastat jistá potíž. Proto se pečlivě podívejte do návodu a postupujte přesně podle něho. Jedině tak budete mít zaručenou stabilitu.
Další věc je sklouznutí z jednotlivého stupínku. K tomu by nemělo docházet vůbec, protože jsou speciálně upraveny a to tak, aby se noha neklouzala. Stoupání a sestupování by tedy v tomto ohledu mělo být naprosto bez problémů.
Ze schůdků si můžete vybrat ta nejvíce vyhovující. Nemusíte mít obavy z toho, že je to jen na jeden rok, protože pak zrezaví. Není tomu tak, a i veškeré spojovací součásti jako celý výrobek jsou z nerezu. A kdybyste při montáži něco ztratili, není problém si přiobjednat. K mání jsou jak šrouby, tak i matky stejně jako třeba celé schodnice. Ty jsou samozřejmě opatřeny protiskluzným povrchem. Nezbývá než popřát příjemné koupání.