Věděli jste, že střeva jsou druhým mozkem našeho těla? Zejména pak mluvíme o tlustém střevě. Ač se to zdá jakkoli banální, tento orgán v trávicím ústrojí má veliký vliv nejen na naši fyzickou, ale psychickou stránku. Střeva rozhodují o veliké spoustě průvodních jevů nebo zdravotních stavů v našem celém organismus. A platí to i naopak, to, co z našeho organismu ke střevům putuje, rozhoduje do veliké míry o tom, jak se budou dále chovat a jak se potom my budeme cítit.
Střevní obtíže nám mohou způsobit velikou řadu zdravotních nevýhod – nemluvíme zde pouze o trávicích a zažívacích obtížích, ale o celkovém stavu naší mysli a těla. Nesprávná strava nebo dlouhodobá střevní nepohoda může vést v nejhorších případech až k zánětlivosti pokožky – ta se projevuje jako extrémně suchá pokožka, vypadávání vlasů, suché a nezdravé vlasy, nezdravé a lámavé nehty, vysušené nebo příliš se mastící pleť a hluboké akné.
Průvodním ukazatelem akné ve spojitosti se střevním mikrobiomem bývá výskyt hnisavých zánětů v oblasti tváří. Jedná se o pásy pupínků, zejména na celé ploše tváří a také na lícních kostech. Ve většině případů je to spojeno se zvýšenou konzumací laktózy nebo mléčných výrobků bohatých na laktózu, což můžeme při dalším postupujícím zhoršení považovat za potravinovou intoleranci. Nejjednodušší je tedy mléčné produkty na nějakou dobu vysadit a nechat střevům chvíli na zotavenou. Tento stav není doživotní, avšak čím déle našemu tělu odlehčíme, tím lépe.
Dalším způsobem, jak mohou naše střeva projít rekonvalescencí, je dopřávat jim pravidelné dávky látek, které je nejdříve důkladně pročistí a potom jim pomohou se regenerovat. Naše střevní stěny se díky nim zhojí, oprostí se od nánosů bakterií a zbytkových mikroorganismů, které v našem těle již nemají své místo. Perfektním pomocníkem pro tuto očistu je například křemelina. Cena křemeliny je sice trochu vyšší, nicméně prášek vám vydrží opravdu dlouho a při jeho dlouhodobém užívání budete výsledky opravdu příjemně překvapeni.